TATRA TERRA CAS-20

V roce 2014 již od dubna, byla vypracovávána žádost o dotaci na novou CAS pro obec Červená Voda. Po pozdějším podání této žádosti, jsme z možných 20-ti bodů, dostali 14 bodů a z 61 žádatelů jsme se dostali na krásné 8 místo z celé naší republiky. (Nahlédnout lze zde ). Po té byla zpracována zadávací dokumentace a následně vyhlášeno výběrové řízení ze kterého vítězně vzešla fa. THT Polička. Tato strastiplná cesta, stála několik lidí spoustu práce a hlavně času. Je velice smutné, že se v této obci najdou občané, kteří tvrdí že toto vozidlo hasiči nepotřebují, dali by jim staré a nevyhovující vozidlo ať si ho opraví (ale peníze na opravu by již nedaly), nebo by tady ponechaly dodnes používané vozidlo, které již také nevyhovuje nárokům dnešních zásahů, je malé, pomalé a s malým obsahem vody pro zásah! Je ovšem důležité si uvědomit, že toto nové vozidlo nebude sloužit jen místním hasičům, (ti s ním jen jezdí, obsluhují ho a pomáhají tam kde je to potřeba, ve volném čase a zadarmo!). Toto hasičské vozidlo slouží všem občanům této a přilehlých obcí a to bez vyjímky!!! Toto je potřeba mít na zřeteli dřív, než se budu snažit prezentovat názory jako že je důležitější udělat kousek chodníku, opravit starou cestu pro čtyři lidi, nebo investovat do starého hasičského auta, které by ve finále muselo projít generální opravou a vyšlo by dráž, než-li to nové a nebo když se koupí hasičům auto, tak toto podmiňovat že se musí vybudovat zase někde něco jiného pro pár lidí. Ještě jednou zmiňuji, že nové hasičské auto slouží všem lidem z této a přilehlých obcí a zvyšuje bezpečnost v tomto regionu!!!  V současné době je již podvozek pro budoucí vozidlo CAS na montážní lince ve výše zmiňované firmě, kde se již vyrábí. Členové JSDHO Červená Voda do této firmy dojíždějí a ve spolupráci s konstruktérem a ředitelem tuzemského prodeje rozmisťují jednotlivé části vybavení, podle druhu použití a hlavně podle důležitosti dosahu při zásazích. Pro ilustraci přidáváme několik fotografií nového podvozku, pro zástavbu na CAS.

Po několika návštěvách ve firmě THT Polička jsme konečně 25.11.2015 zjistily, že se vozidlo dokončuje a že všechen materiál je rozmístěn ve skříních podle našich návrhů. Můžeme konstatovat že vozidlo bude hotové a připravené k předání přesně dle uzavřené smlouvy. Pro ilustraci několik fotografií téměř hotového vozidla CAS-20 Tatra 815.

Tak naše nová Tatra je již na svém místě v garáži hasičské zbrojnice v Červené Vodě. Teď už jen zbývá najezdit nějaké kilometry, zaškolit všechny strojníky a zařadit do výjezdu, kde nahradí naší Avii CAS-8 která letos 22.11. oslavila krásné 21. narozeniny. Doufáme že oslaví ještě spoustu dalších narozenin, ale to už u hasičů na Orlici. Ještě přidám několik dalších fotografií z převzetí Tatry.

JK

cimg2609.jpg